Radyo Dinle

Damar FM

Eğer Radyo otomatik başlamadıysa lütfen play ikonuna tıklayın.
Bu Radyoyu Dinlemek için Tıklayın butonu gözüküyorsa Radyo yayını HTTP bağlantı ile sağlandığı için Sitemiz üzerinde player otomatik çalışmaz. Butona tıkladığınızda radyoyu dinleyebileceğiniz player sayfası açılır.

İsim Radyo DamaR FM
Kategori Arabesk
İletişim info@radyodamarfm.com

Damar FM Dinle

damar fm

Damar FM hakkında içeriğimiz; 2012 yılı, mayıs ayının üçüncü haftasında ilk canlı yayınlarına başlamış radyo, sadece bir sanal frekanstır. Radyo Damar “Kulaktan damara ulaşan, jilet gibi radyo” sloganı ile arabesk müzik hayranlarına seslenmeye kesintisiz devam ediyor. Radyo İlyas Küçük tarafından Almanya’da kurulmuştur. Bu nedenle canlı yayın merkezi Almanya’da bulunan bu dijital radyo frekansının Almanya başta olmak üzere, ülkemizde de mesam, muyap ve msg lisanslarının bulunduğunu resmi internet sayfalarında yayınlamışlardır. Resmi web sayfasına adresi aşağıda yer verdiğimiz kaynak url adreslerinden ulaşabilirsiniz. Radyo Damar FM arabesk, fantezi ve yer yer Türk Sanat Müziği eserlerimizi yayın listelerinde barındırıyor. Arabesk müzik sevenlerin tamamının tanıdığı bu istasyon ulaştığı dinleyici kitlesi ile kendi kulvarında adından çokça söz ettiriyor ve ettirtmeye de devam edecek gibi.

Ülkemize özgü, oryantal bir Türk Halk Müziği türü olan Arabesk müzik, halk müziğinin tüm teknik ögelerini bünyesinde barındırır. Çıkışı “1930 ilk dönem” ve “1950 erken dönem” olarak adlandırılan bu yılları ile halk müziğimizin kendine has yapısını çeşitli kültürlerin müzik unsurlarıyla yakınlaşarak ortaya çıkmıştır. Çoğu zaman duygusal şarkı sözleri ile yazılan bu müzik türü  günlük sıkıntıları, dertleri, umutsuz aşkları ve başarısızlığı konu alır. Arabesk müzikler, Türk Dil Kurumu sözlüğünde;  adından da anlaşılacağı gibi Arap müziğine benzeyen veya andıran, olarak tanımlansa da aslında müzik kültürümüze çok fazla faydalar sağlamış, müzikten de öte sosyolojik, felsefi, psikolojik durumları ifade edebilmek adına sıkça kullanılmış, özel bir yaşam biçimi oluşturmuştur. İstasyon Damar FM tamda bu noktada devreye girmiş olup insanımızın arabesk müzik türüne olan meyillini kalifiye yayıncıları ile değerlendirmiştir. Canlı yayın programcıları Selin, Medcezir ve Selim isimli yorumcular radyo Damar FM dinleyicilerinin en çok takip edilen programcıları arasında yer alıyor. Medcezir “Canlıca”, Selin “Selinle Sütlü Kahve” ve Selim “Selimle ile Arabesk Dünyası” gibi programcı program canlı yayın sunumları. Resmi internet sayfalarından canlı yayın programlarına bağlanabilir veya istek hatlarından dilediğiniz arabesk müziklerini istek olarak isteyip online dinleyebilirsiniz.

Damar FM Frekans Bilgisi

Radyo Damar FM dinle opsiyonları arasında tek sunum sadece internet yayınlarıdır. İstasyon henüz bir frekansa sahip değildir. Fakat Damar FM mobil dinle seçenekleri şuan dinlemekte olduğunuz sayfamız üzerinde de aktif bulunmaktadır. Radyoyu sosyal medya hesapları aracılığıyla da takip edebileceğiniz hatırlatalım. Almanya merkezli bir frekans olmasından dolayı Türkiye’de sadece internet üzerinden tüm cihazlardan erişilebilir.

Resmi Web Sitesi: https://www.damarfm.com


Telefon: +902323320937
Mail: info@radyodamarfm.com

Şuan bu radyoyu 1 kişi dinliyor.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Yorum Yapın