Radyo Dinle

TRT Radyoları Hangileri?

TRT Radyoları Hangileri? 10 HAZIRAN 2021 0 Yorum 573 Gösterim

TRT, Türkiye’nin televizyon ve radyo alanında en eski ve ilk yayıncı  kuruluşudur. 1964 yılında kurulmuş olan TRT aynı zamanda Türkiye’de yayın yapan ikinci televizyon kanalı olmuştur. TRT radyo yayınlarına ise ilk olarak 1965 yılında yani kurulduktan bir yıl sonrasında başlamıştır. Bunun ardından spor yayınlarını 1967 yılında başlarken dünya çapında yayın hayatını da sürdürmeye devam etmiştir.

TRT radyolarının yayınları internet sitemiz içerisinde yer almaktadır. TRT’nin hangi radyosunu istiyorsanız bulabileceğiniz gibi istediğiniz zaman tıklayıp dinlemeye başlayabilirsiniz

TRT radyo 1: Türkiye’de ulusal olarak yayın yapmaya başlayan ilk radyo kanalıdır. Frekans üzerinden yayınlarına 1974 yılında geçen radyo bu dönemde kesintisiz yayınlarını sürdürerek önemli bir iletişim aracı olmayı da başarmıştır.

TRT FM ve TRT radyo 2 : Kanal içerik olarak o dönemlerde haberlere, röportajlara, söyleşilere yer vermekteydi. Objektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını devam ettirmektedir. Türkiye’de şu anda en çok dinlenen birçok frekansa sahip olan TRT özellikle haber alanında başladığı günden bu zamana kadar her zaman önemli bir yere sahip olmuştur.

TRT Radyo 3: İçerik konusunda caz, klasik müzik, pop müzik ve rock müzik yayınlarına yer veren radyo farklı müzik dinlemek isteyenler için ideal yayıncılık ilkesiyle yola devam etmektedir.

TRT Radyo 4: Türk Halk Müziği yayınları yapan TRT Radyo 4 sanat müziği yayınlarıyla da izleyicisine müzik keyfi yaşatmaktadır.

TRT Nağme: Bu radyo kanalının özelliği haber yayınlarına daha az yer veriyor olmasıdır. Bunun dışında amacına baktığımızda TRT Radyo 4 ile aynı yayınları yapmaktadır.

TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu: Radyo özellikle format açısından çok farklı yayın politikasına sahip. Birçok dilde yayının yapıldığı radyonun amacı Türkiye’de yaşayan yabancı ülke vatandaşlarına hitap etmek.

TRT 6 veya TRT Kurdi: Kürtçe yayın yapan radyo 2008 yılında kuruldu ve kesintisiz yayın yapmaya devam ediyor. TRT 2 ile birlikte ortak haber yayını yapan radyo haberleri Kürtçeye çevirerek aktarıyor.

TRT Türkü: Adından da anlaşılacağı gibi türkü yayınları yapan radyo buram buram Anadolu ilkesiyle yoluna devam ediyor.

 

 

Bu içerik Blog kategorisine eklenmiştir.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Yorum Yapın