s

Eski Türküler Dinle

Eski Türküler Dinle 11 MAYıS 2021 0 Yorum 109 Gösterim

Eski türküler birçok dinleyici tarafından merak edilen konudur. Çoğu insan yalnız kaldıklarında ya da eskilere gitmek istediklerinde eski türküler dinleyerek kendilerini rahatlatmak ve anılarını tazelemek isterler.

Eski türkülerin hepimizin hayatındaki yeri başkadır, ancak bazı yaş gurupları vardır ki onlar için çok daha farklıdır. Orta yaşın üzerindeki insanlar günümüzün müziği olarak tanımlanan pop müziği çok fazla sevmediklerinden dolayı eski türküleri dinlemeyi daha fazla tercih ederler.

Eski Türkülerimiz

Eski türkülerin en büyük avantajı hiçbir zaman unutulmayacak olmasıdır. Çünkü bu türkülerin hepsinin bir anısı, bir hikayesi ve bir geçmişi vardır. Sözlerine baktığımızda bugünün türküleri ya da şarkılarıyla uzaktan yakından alakalı değildir. Eski türkülerde kullanılan bir bağlamanın bile anlamı çok büyüktür. Bağlamayı çalan saz ustası onun tellerine öyle duygusal, öyle içten vurmuştur ki o eski türküleri bir kez dinledikten sonra bırakanda olmamıştır.

Eski Türküler Canlı Dinle

Eski türkülerin en büyük özelliklerinden bir tanesi de duygu bütünlüğünü başından sonuna kadar hiçbir zaman bozmuyor olmasıdır. Eski türküler denildiğinde burada bir yıldan bahsetmek mümkün olmasa da 50’li ve 60’lı yılları içerisine alıyor olması da önemlidir. Bu yıllara genel olarak baktığımızda insanların içindeki samimiyet şarkılara vurmuş ve o dönemin sanatçıları içlerinde yaşamış olduğu boşluğu da şarkılarla doldurmuştur.

Eski türküler her zaman anlamlıdır ve tek bir bağlama ile birlikte her zaman muhteşemliğini koruyacaktır.

Sitemiz üzerinde yer alan radyo yayınları kalitesini korumakla birlikte sitemizin en büyük avantajı isteyen herkesin bulabilecekleri radyo yayınlarına sahip olmasıdır.

Eski müzikler denildiğinde aklımıza ilk gelenler arasında Türk Halk Müziği vardır. Sitemizde Türk Halk Müziği radyoları ayrı bir kategori içerisinde toplanmış olmakla birlikte istediğiniz bir radyoyu açarak 7/24 kesintisiz yayın keyfini de yaşayabilirsiniz.

Sitemize Türkiye’nin her yerinden ulaşabilmeniz mümkün. Radyodinlesene.com adresini arama çubuğuna yazdığınızda sitemize ulaşacak bu sayede sizde rahatlıkla radyo dinlemenin keyfini süreceksiniz.

Bu içerik Blog kategorisine eklenmiştir.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Yorum Yapın