Radyo Dinle

Yön Radyo

Eğer Radyo otomatik başlamadıysa lütfen play ikonuna tıklayın.
Bu Radyoyu Dinlemek için Tıklayın butonu gözüküyorsa Radyo yayını HTTP bağlantı ile sağlandığı için Sitemiz üzerinde player otomatik çalışmaz. Butona tıkladığınızda radyoyu dinleyebileceğiniz player sayfası açılır.

İsim Yön Radyo
Kategori Türkü
İletişim yon@yonradyo.com.tr

Yön Radyo Dinle

Aralıksız olarak 7/24 yayın yapan Yön radyo, 96,6 frekansı üzerinden yayınlarını devam ettirmektedir. İstanbul ve çevresinden dinlenebilen radyo internet üzerinden de Türkiye’nin her yerine yayın yapmaktadır. İnternet öncesinde radyo kanallarının tamamı kendi frekansları üzerinden ya ulusal ya da yerel olarak hizmet vermekteydi. İnternet sonrasında ise artık her radyo internet üzerinden Türkiye’nin her yerine yayınlarını duyurabilmektedir. Yani toparlayacak olursak internet sitesi olan bir radyoysanız nerede olursanız olun yayınlarınızı istediğiniz kitleye rahatlıkla ulaştırabilirsiniz. Hatta sınırlarınız yalnızca Türkiye değil tüm dünyayı kapsamış olacaktır.

Yön radyo da internetten yayınlarını duyurarak daha fazla kitleye ulaşabilmektedir. Sürekli bir büyüme trendi içerisinde olan radyonun tüm yayınları kaliteli ve dinlemeye değerdir.

Yön radyo ilk olarak 1994 yılında kuruldu ve halk müziği katefgorisinde yayınlarını sürdürmeye başladı. Buradan yola çıktığımızda radyo için Türkiye’nin ilk türk halk müziği radyosu demek yerinde olacaktır.

Anadolu türkülerine vermiş olduğu öncelik sayesinde bu tarz müzikleri seven herkes radyoyu dinleyebilmektedir. Anadolu türkülerinin tamamının içerisinde yanık bir duygusu vardır ve bu duygu insanların kalplerine işlerken aynı zamanda duygularına da seslenecektir.

Yön Radyo Canlı Dinle

Türk halk müziği adından da anlaşılacağı gibi türk halkına hitap eden ve Türklerin dinleyebileceği radyolar arasında yer almaktadır. Radyonun kültür sanat yayınlarına da önem vermiş olduğunu biliyoruz, bunun için yayınlarında kültürel konulara da ağırlık vermiştir.

Radyo yayıncılığında bir kitleyi hedefleyebilmek ve o kitleye ulaşabilmek önemlidir. Yön radyo hedeflemiş olduğu kitleye doğrudan ulaşabilmeyi başarabilmiş yayınlara sahiptir. Türk hal müziğinin önemli isimlerine yer veren radyonun kültür sanat yayınları ve programları kullanıcının kulağına hitap ederken aynı zamanda alacağı keyfi de artırmış olacaktır.

Yön radyo bölgesel haberlere de önem vermektedir. Haberlerin yorumlanması ve bu gibi programların yanı sıra güncel duyurulara yarılma programlarına yer vermesi de önemlidir.

İstediğiniz zaman radyonun yayınlarına internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şuan bu radyoyu 1 kişi dinliyor.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Yorum Yapın