Radyo Dinle

Kardelen FM

Eğer Radyo otomatik başlamadıysa lütfen play ikonuna tıklayın.
Bu Radyoyu Dinlemek için Tıklayın butonu gözüküyorsa Radyo yayını HTTP bağlantı ile sağlandığı için Sitemiz üzerinde player otomatik çalışmaz. Butona tıkladığınızda radyoyu dinleyebileceğiniz player sayfası açılır.

İsim Kardelen FM
Kategori Oyun Havası

Herşeyin ilk başladığı an İnternet’in henüz emeklediği dönemlere rastgelmişti. Kardelen FM hikayesi bilgisayarda bir kullanıcının TV seyretme imkanı olmadığı ve sadece müzik dinleyebileceği varsayımı ile ortaya çıktı.

İnternet üzerinden radyo açılacaktı ve Türkçe bunla alakalı bir kaynak maalesef yoktu. Kanada merkezli bir sağlayıcının bu tarz bir imkan verdiğini öğrendiğimizde bu bizim için oldukça mutlu bir günde güneşi doğurmuştu. Online radyomuz Kanada merkezli yayındaydı. Fakat bir isim yoktu. İlk web sitemizi yapmadan önce Derbeder FM olarak bir süre yayında kaldık. Daha sonrasında Kardelen.com ‘u aldık ve ismimizi 2001 yılında Kardelen FM olarak yenilemiştik.

2002 Yılında Kardelen FM

Henüz takvim 2002‘yi gösteriyordu ve biz Kardelenfm.com ‘a çoktan geçiş yapmıştı. Bir süre sonra Kardelen Su’ya Kardelen.com ‘u satmış ve tamamen tüm çalışmalarımızı Kardelenfm.com ‘a geçirmiştik.

Kardelen FM bir çok yönetici, kullanıcı ve dinleyicisi için yaşam stili haline gelmişti. Zaman ilerlemiş ve Kardelen FM 2005 ila 2006 yıllarında zirveye yaklaşmıştı. Anlık dinleyici sayısı 30.000 ila 100.000 arasındaydı ve kendi stilini kurmuştu.

Her bir dj arkadaşın kendi üslubu vardı. Yine sonraki dönemlerde bir çok dj arkadaşımız Türkiye’nin en büyük radyolarına geçmişti. Günümüzde Türkiye’nin en iyi bir çok djinin bir dönem Kardelen FM’de görev aldığını söyleyebiliriz.

Tarzı olan Dj arkadaşlardan bir tanesi radyolarda Ankara havasının çalınmadığını farketti. 2007 yılı gibi günün belli saatlerinde Ankara Oyun Havaları saati yaptık. İlgili program daha sonralarında kendinden sonra açılacak bir çok radyoya ilham verecekti.

Kardelen FM’de en güzel Ankara Havaları çalarken, bir sonraki programda Metal Müziğin en güzide parçalarını dineyebilirdiniz.

Kardelen FM Sohbet Odaları Süreci

Kardelen FM sadece radyo olarak sürecine devam etmeyeceğinin farkındaydı. Dinleyicilerini bir sohbet odasında toplamaya karar verdi ve sohbet odalarını açtı. Döneminde İnternet demek sadece Superonline demek olduğu bir dönemde Kardelen FM sohbet odalarını Tahir Dinç ve Cüneyt Özbilen ile beraber açmışlardı. Superonline’nın bir çok Admin (Yöneticisi) transfer edilmiş ve Kardelen FM sohbet odaları ilk sürecine başlamıştı.

2005 Yılında Kardelenfm.com

 

İlgili süreçte Kardelen FM ailesinin ayrılmaz parçası olan ve Kardelen FM’i bu günlere gelmesinde sağlayan Kardelen FM yöneticileri ise şu şekildedir.

Excalibur – Kardelen FM’in gelmiş geçmiş unutulmaz admini
Bahar – Superonline’nın şeker admini
Kapadokya – Kardelen FM’in abisi
Private – Telnet Yönetimi
Real – Djler Dji
Murat – Djler Dji
Shane – Kardelen FM’in Sırdaşı
Okyanus – Kardelen FM’in tatlı dili

Eksik olan efsanelerimizi bildiriniz – İletişim

Kardelen FM 2005 yılında kardelenfm.com sitesini de yenilemişti. O dönemin teknolojisine göre oldukça yeni bir tasarım olan Kardelen FM aradan geçecek 14 yıllık süreçte aynı tasarımı kullanmaya devam etti. Ta ki 19.11.2019 tarihine kadar. Yeni tasarımıyla Kardelen FM önemli bir yenilik yapmış oldu.

Kardelen FM, günümüzde kesintisiz yayınına devam etmektedir.

Şuan bu radyoyu 1 kişi dinliyor.

Yorumlar

Yorum Yok..

Hemen bir tane yorum eklemeye ne dersin ?

Yorum Yapın